UZMAN DOKTOR HÜR, AŞIRI SICAKLAR İÇİN UYARDI

 

Mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklıklar, vatandaşların yaşamını olumsuz etkiliyor.
Kavurucu sıcaklardan bunalan vatandaşlar, klimalı ortamları ve gölge alanları tercih ederken, havuz ve sulu alanlarda serinlemeye çalışıyor. Aşırı sıcakların etkisini sürdürmesi beklenirken, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Uzmanı Doktor İzzettin Hür vatandaşların zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları yönünde uyarıda bulundu.
Türkiye’nin en sıcak şehirlerinden birisi olan Şanlıurfa’da hava sıcaklıklarının 45-50 derece seviyelerine ulaştığını ifade eden Uzman Doktor Hür, “Özellikle öğlen saatlerinde güneşin tepede olduğu zamanlarda dışarıya çıkmamamız lazım. Çıkmak zorunda kalırsak da imkân varsa gölgeli yerleri tercih ederek veya şemsiye kullanarak güneş ışınlarından kendimizi korumamız gerekiyor. Açık renkli kıyafetler tercih ederek sıvı kaybına dikkat etmemiz gerekir. Çay, kola ve gazlı içecekler sunun yerini tutmaz. Bunlara dikkat ederek günde en az 3-4 litre sıvı tüketmeye gayret edelim ” ifadelerini kullandı. 
Havaların aşırı sıcak olması nedeniyle güneş ışınlarına maruz kalarak sıcak çarpması nedeniyle hastaneye çok sayıda hastanın müracaat ettiğini söyleyen Uzman Doktor İzzettin Hür, Halsizlik, baş ağrısı, aşırı yorgunluk hissiyatıyla başlayan şikâyetlerin kusma ve baygınlık gibi sonuçlara kadar ilerleyebildiğini belirterek bu tür şikâyetleri bulunan vatandaşlarımızın en yakın hastaneye müracaat etmeleri konusunda vatandaşları uyardı.


kanalurfa , sondakika , gündem , haber ,

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri