VALİ AYHAN’DAN 23 NİSAN MESAJI

 

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınlayarak tüm dünya çocuklarının bayramını kutladı

Bugün, Türk ulusunun bağımsızlık mücadelesindeki en önemli dönüm noktalarından biri olan milli irademizin zaferinin 103. yıl dönümünü kutluyoruz. 23 Nisan 1920 tarihinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Kurtuluş Savaşı’ndan zaferle çıkan Türk milletinin azim ve kararının vücut bulmuş halidir. Bu tarih, Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen ve ulusal egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu ilkesinin dünya çapında ilan edildiği yegâne bayramdır.

Atatürk, çocukların Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığı ve istikbali için önemli bir rol oynadığını her zaman vurgulamıştır. Bu yüzden, bu önemli günü çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir. Bizim en büyük arzumuz da çocuklarımızın bu sorumluluğun farkında olmaları, ülkemizin refahı ve huzuru için çalışmalarıdır.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın kendilerini sürekli geliştirmeleri, dünyaya ayak uydurmaları, bilim ve teknolojik gelişmelere açık olmaları ve milli, manevi değerlerimizi özümseyerek geleceğe ışık olmaları gerekiyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip ili olmasından dolayı Şanlıurfa’mızda ayrı bir anlam ve önem ifade etmektedir. Bu yüzden, Şanlıurfalı çocuklarımızın bu bilinçle hareket ederek ilim sahibi, bilgi ve teknolojide sınır tanımayan, kendine güvenen ve eğitimin gücüne inanan bireyler olacağına inanıyorum.

Bu vesileyle tüm evlatlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor; sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle kalpten sevgilerimi sunuyorum.

Bayramınız kutlu olsun güzel çocuklarım!


sondakika, gündem, haber

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri