VALİ ŞILDAK’TAN HİLVAN’A MÜJDELİ HABERLER

 

Hilvan'da gerçekleştirilen Mayıs Ayı İl Eğitim Değerlendirme Toplantısına başkanlık eden Vali Hasan Şıldak, İlçe genelinde devam eden ve başlayacak olan yatırımları kamuoyuyla paylaştı.

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak başkanlığında her ay farklı bir ilçede düzenlenen İl Eğitim Değerlendirme Toplantısının Mayıs Ayı Buluşması Hilvan ilçesinde gerçekleştirildi.
Hilvan Kaymakamı Orhan Gazi Karakaş ile İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu ve tüm İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katıldığı toplantıda; il genelindeki eğitim sorunları fiziki ve akademik gelişmelere yönelik veri analizleri değerlendirilerek talepler ele alındı.
Toplantının ardından bir değerlendirme yapan Vali Şıldak, "Eğitim çalışmalarının sürekli olarak takip edildiği ilimizde bu alanda gerçekten bir sinerji hakim. Bu dinamik eğitim ortamının gün geçtikçe daha yüksek seviyeye, ileri düzeye eriştiğini görmekteyiz. Bugün aldığımız kararlar ve yaptığımız değerlendirmeler sonucunda özellikle okullarımızdaki devamsızlık durumunun düşürülmesi konusunda tedbirler alınmasını öncelik olarak görüyoruz. Mevsimlik Tarım işçilerimizin, gittikleri yerlerde eğitim açıklarının kapatılması ve dönüşlerinde desteklenecek telafi eğitimleri ile çocuklarımızın kayıplarının en aza indirilmesini amaçlıyoruz. Yine LGS ve YKS sınavının yaklaşmış olması dolayısıyla çocuklarımızın sınavdaki performanslarının yükseltilmesine ilişkin gerçekleştirdiğimiz deneme sınavlarındaki son durumu ele aldık. Ve yine okullarımızın onarımı, yatırım çalışmaları, hayırsever vatandaşlarımızın destekleri gibi bir çok konu gündemimizde yer aldı. Eğitim rüzgarı ilimiz genelinde devam ediyor ve bizler tüm çalışmaları detaylarına kadar değerlendirerek takipçisi oluyoruz" dedi.

Vali Şıldak, Hilvan'daki Yatırımları Aktardı

Vali Şıldak toplantıda İlçe genelinde devam eden çalışmalarla ilgili bilgiler de aktardı. Bir çok yatırımın Hilvan'a kazandırıldığını dile getiren Vali Şıldak, "Hilvan, yakın bir zamanda burada modern koşullara sahip güzel bir hükümet konağı binasına İçişleri Bakanlığımızın tahsis ettiği ödenekle kavuşmuş olacak. Jandarma Komutanlığı binamız tamamlandı. Yaklaşık bir hafta sonra hizmete açılacak. Vatandaşlarımızın yoğun talebi üzerine burada devlet hastanemizde Kadın Doğum Polikliniği sayısı da ikiye çıkarıldı. Bir başka sevindirici haber de; İnşallah kısa sürede burada 300 deprem konutunun TOKİ tarafından yapımına başlanacak" ifadelerini kullandı.

Vali Şıldak, Türkiye Birincisi Sude Naz ile Bir Araya Geldi

Toplantının ardından Vali Şıldak, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavında 500 tam puan elde ederek Türkiye birincileri arasına ismini yazdıran 5'inci sınıf öğrencisi Sude Naz Sarkut ile bir araya geldi.
Sude Naz'ı ve başarıda büyük emekleri bulunan ailesi ile öğretmenlerini tebrik eden Vali Şıldak, genç öğrenciye hediyeler verdi. 
Sude Naz'ı başarısı ile gurur duyduklarını altını çizen Vali Şıldak, eğitimde ailenin önemine değindi.

Hilvan Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Hilvan Şair Nabi Anadolu Liselerini de ziyaret eden Vali Şıldak, öğrencilerle öğle yemeği programına katılmasının ardından dersliklerde gençlerle buluştu. Özellikle Yükseköğretim Kurumları Sınavı öncesi öğrencileri dinleyen Vali Şıldak, başarı dileklerinde bulunarak öğretmenlerle toplantı düzenledi.

Hilvan Eğitimine Dair Tüm Gelişmeler Ele Alındı

Vali Şıldak, gün içerisindeki yoğun programına iki oturum şeklinde gerçekleştirilen Okul Müdürleri ve Öğretmenler Toplantısı ile devam etti. 
Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) uygulamalarını, veri analizlerini ve projeye dair önerileri değerlendiren Vali Şıldak, eğitimde daha iyi sonuçlar alabilmek için ortak çalışma ilkesinin tüm okullarda yaygınlaştırılması yönünde talimat verdi. 

Son olarak İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli ile Asayiş Toplantısı düzenleyen Vali Şıldak, Hilvan temaslarını tamamlayarak  Siverek ilçesine geçti ve burada Belediye Başkanı Ali Murat Bucak'a iadei ziyaret gerçekleştirdi.


#kanalurfa #sondakika #haber #gündem #şanlıurfa #hasanşıldak #hilvan #müjde

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri