VİRANŞEHİR BELEDİYESİ EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Viranşehir Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanı Salih Ekinci Başkanlığında gerçekleştirildi.

Viranşehir Belediyesi Meclis salonunda halka ve basına açık gerçekleştirilen toplantıya, meclis üyelerinin yanı sıra belediye birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, katılımlarından dolayı meclis üyelerine teşekkür ederek, toplantıda alınacak kararların hayırlara ve güzelliklere vesile olması dileğinde bulundu.

Göreve geldikleri günden bu yana hep beraber güzel hizmetlere imza attıklarına inandığını söyleyen Başkan Ekinci, yapılan yatırım ve hizmetlerle ilçenin adeta çehresinin değiştiğini söyledi.

Kentte alt ve üst yapı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini ifade eden Başkan Ekinci, ilçeyi modern yollara kavuşturmanın yanı sıra alt yapı sorununu da kökten çözmek için çalışmaların gece gündüz devam ettiğini kaydetti.

Yapılan çalışmalarla ilçenin adeta şantiyeye döndüğünü sözlerine ekleyen Ekinci; “Yaklaşık 4 buçuk yıldır Viranşehir’e hizmet etmeye çalışıyoruz. Güzel işler yaptığımızı beraber görüyoruz. İçme suyu şebekesinden dolayı biliyorsunuz Gölbaşı, Azadi, Yenimahalle, Cumhuriyet mahalleleri ile Kışla Mahallesi’nin bir kısmında tadilat oldu, bazı yerlerde eksiklerimiz kaldı. O eksikleri de gidermek için 10 gün önce çalışmalara başladık. İnşallah 45 günlük bir sürede de 304 tane sokağımızı, 345 bin metrekare alanımızı da kapatmış olacağız. Bu ay bütçe ayı. Meclisimiz önümüzdeki yılın bütçesini 20 günde hazırlayacak ve bir üst Meclise göndereceğiz” dedi.

Açılış konuşmasının ardından toplantının gündem maddelerine geçildi. Gündem maddelerinin bazıları komisyona bazıları ise oy birliği ve oy çoğunluğu ile kabul edildi.

Belediyenin 2024 yılı ve izleyen iki yılın mali yılı bütçesinin de görüşüleceği Ekim ayı meclis toplantısının yaklaşık 20 gün süreceği belirtildi.

Ekim ayı olağan meclis toplantısının 2.Birleşiminin 2.Oturumuna yarın saat: 14.00’te devam edilecek.

 


kanalurfa ,sondakika ,haber ,gündem ,şanlıurfa ,viranşehir belediyesi ,salih ekinci

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri