VİRANŞEHİR BELEDİYESİ EKİPLERİ İLÇEYİ KARIŞ KARIŞ GEZİYOR

 

Viranşehir Belediyesi’ne bağlı Sosyal Destek Ekibi, ilçe merkezindeki dar gelirli ve sosyal açıdan dezavantajlı ailelere hane ziyareti gerçekleştirerek, istek ve taleplerini dinliyor.

 

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesiyle hizmetlerini sürdüren Viranşehir Belediyesi Sosyal Destek Ekibi, ilçede adeta gezmedik mahalle ve girmedik sokak bırakmıyor. Psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve eğitmenlerden oluşan Sosyal Destek Ekibi, son 1 ayda dar gelirli ve sosyal açıdan dezavantajlı 100 aileyi evlerinde ziyaret etti. Viranşehir Belediyesi’nin dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerin yanlarında olduğunu göstermek amacıyla gerçekleştirilen ziyaretlerde; vatandaşların talep ve sorunları dinlenirken engelli ya da yaşlı bakımı ihtiyacı olan vatandaşlar hakkında veriler toplanıyor. Hane yaşayanlarının öncelikli ihtiyaçlarını tespit eden ekipler, taleplerin çözüme kavuşturulması için raporlamaları belediyenin ilgili birimlerine gönderiyor. Bunun yanı sıra belediye dışındaki kurumların cadde ve sokaklarda yürüttüğü çalışmalar hakkında da vatandaşlardan alınan talepler yine ilgili kurumlara iletilerek hızlı bilgi akışıyla sorunlar çözüme kavuşturuluyor.

 

İlçe genelinde ziyaret edilen aileler, memnuniyetlerini dile getirerek Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ve Viranşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

Viranşehir Belediyesi’ne bağlı Sosyal Destek Ekibinin ziyaretlerine aralıksız olarak devam edeceği belirtildi.


kanalurfa, sondakika, gündem, haber

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri