VİRANŞEHİR BELEDİYESİNDEN YÜZME KURSU ÖĞRENCİLERİNE EĞİTİM SERTİFİKASI

 

Viranşehir Belediyesi bünyesinde açılan yaz kursları kapsamındaki yüzme kursunu başarıyla tamamlayan öğrencilere, eğitim sertifikası verildi.

Şanlıurfa’da özellikle yaz aylarında sulama kanallarında yaşanan boğulma olaylarını minimuma indirmek ve çocukları güvenli ortamlarda sporla buluşturmak isteyen Viranşehir Belediyesi, çocuklara ve gençlere yönelik yüzme kursları açtı.

Yaz Spor Okulları kapsamında hizmet vermeye başlayan yüzme kurslarına katılan kız ve erkeklerden oluşan 250 öğrenci, uzman eğitmenler nezaretinde hem yüzme öğrendi, hem de yaz tatilinin keyfini çıkardı.

Spor Kompleksi içerisinde bulunan kapalı ve açık yüzme havuzlarında Viranşehir Belediyesi tarafından açılan yüzme kurslarını başarıyla tamamlayan öğrencilere başarı sertifikası verildi.

Spor Kompleksinde düzenlenen sertifika törenine, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Belediye Başkan yardımcıları, Belediye meclis üyeleri, öğrenci ve aileleri katıldı.

Tören öncesi havuzda kulaç atma gösterisi yapan öğrenciler, aileleri ve başkan Salih Ekinci’den tam not aldı.

Kursu başarı ile tamamlayan öğrencileri tebrik eden Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, öğrencileri başarı belgesi ile ödüllendirdi.

Gençlerin ve öğrencilerin her zaman yanında olduklarını belirten Başkan Salih Ekinci;  ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi kapsamında açtığımız kurslarla kısa süre zarfında öğrencilere ve yüzme kursunda gösterdikleri başarıdan dolayı kurs hocalarını, kursa katılan öğrencileri, ailelerini ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yaz boyu kurslarının devam edeceğini belirten Ekinci, Eğitime, Spor’a, Gençlere ve Öğrencilere desteklerinin süreceğini kaydetti.

Yapılan konuşmanın ardından kursta başarılı olan öğrencilere eğitim sertifikaları verildi.

Sertifikalarını alan öğrenciler ise, Belediye bünyesinde açılan yüzme kursları ile hem de yüzme öğrendiklerini, hem tatilini keyfini çıkardıklarını, belirterek, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ve kurs hocalarına teşekkür etti.

Yaklaşık 1,5 saat süren sertifika programı, çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.


kanalurfa , sondakika , gündem , haber ,

Yorumlar

Yorum Yap

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri