ŞANLIURFA’DA HAYVANSEVERLERİ AYAĞA KALDIRAN GÖRÜNTÜLER

 

Şanlıurfa'da bir vatandaşın sokak köpeğinin boğazına baskı uygulayarak boğmaya çalıştığı görüntülerin sosyal medyada paylaşılması hayvanseverlerin tepkisine neden oldu. Türkiye'nin değişik illerinden gelen hayvanseverler, düzenledikleri basın açıklamasıyla olayı protesto etti.
Şanlıurfa'da önceki hafta içerisinde yaşanan olayda Mustafa Şahin adlı bir vatandaş sokak köpeği tarafından ısırıldı. Ölen köpekten alınan numuneler, kuduz olduğunu ortaya çıkarttı. Vatandaş, hastanede tedavi altına alınırken bölgede bulunan diğer köpekler ise Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından toplatıldı.

Sosyal medyaya düşen görüntüler tepki çekti
Olayın yaşandığı güne ait olduğu iddia edilen görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Görüntülerde Necmettin Ç. isimli şahsın köpeği çimenlerin üzerine yatırıp boğazını sıktığı görüldü. Nefessiz kalan köpeğin hareket etmekte güçlük çektiği gözlenirken, görüntülerin devamında ise ayağından ısırılan vatandaşın elbisesinin kanlar içerisinde kaldığı görüldü.
Bir diğer görüntüde ise belediye çalışanları olduğu iddia edilen şahısların olayın yaşandığı bölgedeki sokak köpeklerini yakaladıktan sonra ayaklarından tutup pikabın kasasına gelişi güzel attıkları gözlendi.

Hayvanseverler tepki gösterdi
Görüntülerin sosyal medyaya düşmesinin ardından Türkiye'nin değişik illerinden çok sayıda hayvansever Şanlıurfa'ya geldi. Haliliye ilçesindeki Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan bir parkta toplanan hayvanseverler, düzenledikleri basın açıklamasıyla yaşananlara tepki gösterdi.


#kanalurfa #sondakika #haber #gündem #şanlıurfa #hayvansever #urfadakatliyamvar

Reklam Alanı

Yazarlarımız

Abonelik

Bülten aboneliği için lütfen e-mail adresinizi girin!

Abonelikten ayrılmak için iletişime geçin!

Hava Durumu

İletişim Bilgileri

Bıçakçı Mah. Balıklı Göl Caddesi, 63210 Eyyübiye / ŞANLIURFA

+900541 151 63 63

info@kanalurfa.com

Bizi Takip Et

© Kanal Urfa, Tüm hakları saklıdır. Developer by İmza Bilgi Teknolojileri